آشپزی, تغذیه و سلامتی, خواص ادویه جات

ترکیب دقیق ادویه مرینت اسپایسی

کلمه اسپایسی برگرفته از کلمه  spicy انگلیسی است که به معنی چاشنی و ادویه جات است. استفاده از کلمه اسپایسی در مورد هر نوع غذایی بدین معنا است که برای تهیه آن از چاشنی و ادویه‌جات لازم تهیه شده است.

 این نوع مرغ سوخاری محبوب دل بسیاری از افراد در سراسر دنیا است و عده‌ای به خاطر تندی و برخی دیگر به خاطر نوع ادویه خاصی که دارد، شیفته این نوع مرغ سوخاری می‌شوند. ادویه مرینیت اسپایسی یک مخلوط از ادویه‌هاست که به طور عمومی در آشپزی برای افزودن عطر و طعم به غذاها استفاده می‌شود. ترکیبات معمول این ادویه  شامل پودر فلفل قرمز، جوز هندی، زنجبیل، پیاز، سیر و نمک است. این مخلوط ادویه‌ ایی به غذاهای مرغ، گوشت قرمز، ماهی و حتی سبزیجات اضافه می‌شود، تا طعم غذا را تندتر و خوشمزه تر کند. ادویه مرینیت اسپایسی یک مخلوط از ادویه‌های معطر و تند است که به عنوان یکی از ادویه‌های محبوب در آشپزی جهانی شناخته می‌شود.

مرغ سوخاری اسپایسی را می‌توانید در خانه تهیه کنید و از خوردنش لذت ببرید.

مواد لازم و طرز تهیه ادویه مرینت اسپایسی

مواد لازم ادویه مرینت اسپایسی
فلفل قرمز 15 گرم
پاپریکا 15 گرم
فلفل سفید 6 گرم
نمک چینی 10 گرم
ادویه آرومات 4 گرم
پودر زنجبیل 2 گرم
فلفل سیاه 4 گرم
جوهر لیمو 5 گرم
پودر جوز هندی 3 گرم
پودر پیاز 5 گرم
پودر سیر 5 گرم
نمک 6 گرم
میخک 2 گرم
تخم کرفس 5 گرم

طرز تهیه:

شما می توانید ترکیبات ادویه مرینت اسپایسی را به صورت آسیاب نشده تهیه کنید و در خانه آسیاب کنید که در این صورت ادویه شما خوش طعم تر و خوش عطرتر خواهد شد.

پس از آسیاب کردن ادویه ها به صورت جداگانه، کاسه ای بردارید و همه را در آن بریزید و سپس به خوبی آن ها را با هم ترکیب کنید.

سپس ترکیب حاصل را الک کنید تا هرگونه ناخالصی آن گرفته شود، سپس ادویه مرینت اسپایسی حاصله را در یک شیشه در دار بریزید و در جایی خشک و تاریک قرار دهید.

پس از هر بار استفاده، در ظرف را محکم ببندید، از این ادویه می توانید تا یک سال استفاده کنید.

توضیحات:

از ادویه فوق به مقدار 40 گرم را با 100 گرم آب سرد مخلوط کرده به یک کیلو مرغ اضافه کنید و خوب مخلوط نموده درون یخچال به مدت چند ساعت استراحت دهید.

برای اطلاع از تخفیف های ما صفحه اینستاگرامی چاشنی ساز را دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *