آشپزی, تغذیه و سلامتی, خواص ادویه جات

ترکیب دقیق ادویه کتلت و طرز تهیه آن

کتلت یکی از محبوب‌ترین و خوشمزه‌ترین غذاهای فوری است که اکثر افراد از جمله کودکان آن را دوست دارند. همچنین غذای مناسبی برای شام، میان وعده و یا ساندویچ مدرسه کودکان است. کتلت معمولاً بدون برنج سرو می‌شود و به عنوان یک وعده غذایی نانی در نظر گرفته می‌شود.

روش‌های زیادی برای پخت و تهیه کتلت وجود دارد، اما پایه اصلی و مواد اصلی یکسان هستند. حتماً متوجه شده‌اید که طعم کتلت رستورانی با طعم کتلت دست ساز متفاوت است. تنها تفاوت این دو مورد و راز خوشمزه شدن کتلت ادویه مخصوص کتلت است زیرا ادویه برای خوشمزه شدن کتلت کمک بسیار زیادی می‌کند.

همه ما می‌دانیم که ادویه‌ها اثرات دارویی بی شماری دارند و استفاده از آن‌ها در غذا علاوه بر ایجاد طعم و عطر فوق‌العاده باعث تقویت سیستم ایمنی و سلامت بدن افراد می‌شود. ادویه کتلت نیز از مواد مختلفی تشکیل شده است که به طعم و عطر غذا کمک می‌کند. ترکیب این ادویه با توجه به ترجیحات فردی متفاوت است.

طرز تهیه ادویه کتلت در منزل

مواد لازم ادویه کتلت
زردچوبه 18 گرم
تخم گشنیز 15 گرم
زیره سیاه 3 گرم
زیره سبز 3 گرم
تخم شنبلیله 1 گرم
پودر سیر 15 گرم
پودر پیاز 25 گرم
پودر زنجبیل 10 گرم
برگ بو 1 گرم
پودر دارچین 10 گرم
میخک 2 گرم
فلفل قرمز 3 گرم
فلفل سیاه 6 گرم
پودر پاپریکا 12 گرم

طرز تهیه:

شما می توانید ترکیبات ادویه کتلت را به صورت آسیاب نشده تهیه کنید و در خانه آسیاب کنید که در این صورت ادویه کتلت شما خوش طعم تر و خوش عطرتر خواهد شد.

پس از آسیاب کردن ادویه ها به صورت جداگانه، کاسه ای بردارید و همه را در آن بریزید و سپس به خوبی آن ها را با هم ترکیب کنید.

سپس ترکیب حاصل را الک کنید تا هرگونه ناخالصی آن گرفته شود، سپس ادویه کتلت حاصله را در یک شیشه در دار بریزید و در جایی خشک و تاریک قرار دهید.

پس از هر بار استفاده، در ظرف را محکم ببندید، از این ادویه می توانید تا یک سال استفاده کنید.

جهت خرید ادویه کتلت و شامی از فروشگاه چاشنی ساز از طریق این لینک اقدام فرمایید.

برای اطلاع از تخفیف های ما صفحه اینستاگرامی چاشنی ساز را دنبال کنید.